Trenutno pregledavate Dječji vrtić Tratinčica – Siguran vrtić

Dječji vrtić Tratinčica – Siguran vrtić

Svakodnevni život sve je opterećeniji novim izazovima koji sve više donose nepredviđene situacije opasne za život i za zdravlje svakog pojedinca. Važno je razumjeti važnost pripremljenosti za izvanredne situacije, naučiti pravilno postupati prije, za vrijeme i nakon izvanrednih situacija, savladati sigurnosne postupke. Kad se dijete osjeća važnim i ima osjećaj sigurnosti, učenje ima više smisla i daje više rezultata. Uz redovne programe provodili smo aktivnosti i prije potresa koji se desio u Sisku.

Dječji vrtić Sisak Novi objekt Tratinčica uključio se u provođenje dodatnih aktivnosti vezano uz postupanje u rizičnim/kriznim situacijama u sklopu platforme „ Sigurne škole i vrtići“. Upravo zbog uspješno provedeni aktivnosti koje su osmišljene u skladu s preporukama Ministarstva znanosti i obrazovanja, Agencije za odgoj i obrazovanje, Hrvatskog Crvenog križa djeca su pokazala iznimnu spremnost i snalažljivost i ponosno Dječji vrtić Sisak Novi objekt Tratinčica nosi certifikat sigurnog vrtića.

Opširnije na linku; IZVANREDNE SITUACIJE

Iskazan je veliki interes za daljnjim nastavkom projekta „Sigurne škole i vrtići“ u svim objektima.

Pripremila : Mirjana Petrović