Trenutno pregledavate Zmajići s roditeljima proslavili Svjetski dan Roma u vrtiću

Zmajići s roditeljima proslavili Svjetski dan Roma u vrtiću

Zmajići, romska odgojna skupina u Dječjem vrtiću Sisak Novi, su s nestrpljenjem iščekivali svoj najveći praznik. Da im i ove godine Svjetski dan Roma ostane u lijepom i dugom sjećanju pobrinili su se odgajatelji i ravnateljica Ljubica Ivšić koja je za slavljenike pripremila brojna iznenađenja u petak, 08. travnaj 2016. godine. Od jutra su se odvijale razne aktivnosti u skupinama objekta Maslačak. Dok su Lavići i Zmajići oslikavali temperom marame, Loptice i Smajlići izrađivali su nakit s kojima će ih ukrasiti. U Dugama su izrađivali zajednički grb, a Pahuljice su se bavile plesnim pokretima i romskom glazbom. Mame od Zmajića pokazale su kako se priprema tradicionalna romska slastica – Ciganski kolač. Ipak najveselije je bilo u svečanom djelu programa u dvorani Maslačka. Svojim nastupom roditelje i djecu počastili su pjevači i plesači iz Folklorne igraonice koji su izveli nekoliko tradicionalnih dječjih pjesama Posavine i Pokuplja. Zmajići su uz pomoć odgajateljice Vande Polimac uprizorili predstavu Djed i repa, a potom su nastupili članovi KUD-ova “Crni biseri” i “Tradicija” iz Capraških poljana. Zarazni ritmovi romske glazbe podigli su sve na noge te su na kraju svi u dvorani zaplesali.  Na kraju je ravnateljica Ljubica Ivšić djecu darivala plišanim igračkama. Svjetski dan Roma održan je u okviru projekata “Svi smo mi različiti i to nas obogaćuje” i “Sisačka šarena inkluzija”, a prisustvovali su predstavnici UNICEF-a i Grada Siska.

dan roma1 dan roma2 dan roma3 dan roma5 dan roma6 dan roma7 dan roma8 dan roma9 dan roma10dan roma11 dan roma12 dan roma13 dan roma14 dan roma15 dan roma16 dan roma17 dan roma18 dan roma19 dan roma21 dan roma22 dan roma23 dan roma24 dan roma25 dan roma26 dan roma27 dan roma28 dan roma29 dan roma30dan roma41dan roma42