Zelena čistka – spoj rada i druženja koji svake godine privlači sve više volontera u DV Sisak Novi

Dan za boravak na zraku u radnoj atmosferi u društvu djelatnika i volontera i ove godine je protekao veselo i dinamično. Zelena čistka u DV Sisak Novi odvija se četvrtu godinu povodom obilježavanja Dana planete Zemlja. U objektu Maslačak i Radost okupilo se 270 djelatnika i volontera kako bi očistili dvorište i okoliš vrtića. Uređene su gredice, posađen je povrtnjak i cvjetnice. Osim djelatnika vrtića, sudjelovali su djelatnici gradskih trgovačkih društava, članovi Foruma mladih SDP-a, političkih stranaka, ustanova, članovi udruga, učenici, roditelji, a predvodila ih je ravnateljica Ljubica Ivšić. Akciji su se odazvali gradonačelnica Siska Kristina Ikić Baniček, zamjenik gradonačelnice Ivica Rendulić, predsjednica Gradskog vijeća Ivana Krčelić i predsjednica Upravnog vijeća Karmela Juvan sa članovima Upravnog vijeća . Za sve sudionike djelatnici kuhinje su skuhali grah i ispekli kolače. Zelena čistka održana je i u objektu Tratinčica gdje je također uređen okoliš. Prema izjavi ravnateljice Ljubice Ivšić dokazano je kako je sve moguće pjesmom “Kad se male ruke slože”.