Trenutno pregledavate Završni koncert malih folkloraša s “Tratinčice”

Završni koncert malih folkloraša s “Tratinčice”

Od listopada prošle godine pa do sada, mali folkloraši pod vodstvom odgojiteljica Matee i Ivanke, marljivo su uvježbavali plesne korake tradicijskih plesova iz svih dijelova naše Hrvatske. Tekstove nekih pjesama s narječja kraja iz kojeg dolaze, morali smo dobro proučiti i rastumačiti. Svi su ih s lakoćom usvajali. Na završnom koncertu, na dvorištu našeg vrtića, s veseljem su ih uz bogate koreografije izveli pred roditeljima i prijateljima. Pjevalo se tako: “Zelen Juro”, “Srebrna kola”, “Kolo čuč”, “Mali bratec Ivo”, “Tko je moje guske krao”, “Ja posijah lan”, “Milica”, “Seljančica” i jos dosta toga. Pjesmom i plesom oprostili smo se od naših predškolaraca, a roditeljima priredili lijepi dan.