Trenutno pregledavate Vrtić Sunce organizirao “Pekmezijadu” za Eko dan i Međunarodni dan kulturne baštine

Vrtić Sunce organizirao “Pekmezijadu” za Eko dan i Međunarodni dan kulturne baštine

U suradnji s obiteljima i prijateljima odgajateljice objekta Sunce organizirale su “Pekmezijadu”, u petak, 23. rujna 2016. godine od 9,30 do 11,30 sati. Sajam pekmeza upriličen je povodom Međunarodnog dana kulturne baštine i Eko dana DV Sisak Novi. Predstavljeni su “Pekmezi moje bake” i “Sisački pekmezi” koje su djeca donijela na manifestaciju, a uz pomoć odgajateljice Sandre Kramarić i sami su se okušali u pripremanju pekmeza od krušaka i jabuka. Nakon degustacije tradicijskih slastica, posjetitelji su mogli pogledati izložbu odjeće koje su izrađivale naše bake kao i starih uporabnih predmeta.

pekmezijada1 pekmezijada2 pekmezijada3 pekmezijada4 pekmezijada5 pekmezijada6 pekmezijada7 pekmezijada8 pekmezijada9pekmezijada10 pekmezijada11 pekmezijada12 pekmezijada13 pekmezijada14 pekmezijada15 pekmezijada16 pekmezijada17 pekmezijada18