Trenutno pregledavate Vježbamo: Kako se ponašati u izvanrednim situacijama – potres

Vježbamo: Kako se ponašati u izvanrednim situacijama – potres

Trenutno se nalazimo u novoj neizvjesnoj situaciji koja je izvan naše kontrole. Kako bi smo djeci olakšali nošenje s tom situacijom u siječnju smo intenzivnije započeli provoditi edukativne aktivnosti u svim skupinama s ciljem pripreme djece na krizne situacije, njihove zaštite i samozaštite. Naučili smo da ako se nađemo u prostoriji tijekom potresa, moramo biti mirni i ne paničariti i da ne pokušavamo izaći iz vrtića. Trebamo otići u sigurni kutak, spustiti se na pod na koljena i zaštititi glavu rukama, možemo se skloniti ispod čvrstog stola i pričekati da se trešnja smiri. Nakon toga svi zajedno izaći na mjesto okupljanja koje je već unaprijed dogovoreno.

Kako smo proveli vježbe pogledajte u našoj galeriji.

Pripremila: Mirjana Petrović, Specijalist zaštite na radu