Trenutno pregledavate Vatrogasna vježba u Dječjem vrtiću Sisak Novi objekt „Sunce“

Vatrogasna vježba u Dječjem vrtiću Sisak Novi objekt „Sunce“

Vatrogasna djelatnost dobrim se dijelom temelji na kvalitetnom i sustavnom preventivnom radu, a sve to počinje još u dječjem vrtiću. Posjet JVP Grada Siska Dječjem vrtiću “Sunce”, bila je prilika da djeca vide opremu i tehniku kojom profesionalni vatrogasci raspolažu. Naučili smo da posao vatrogasaca nije samo gašenje požara nego puno toga više. Osim što gase požare, vatrogasci štite ljude, životinje i imovinu ugroženu poplavama, potresima, olujnim nevremenom i drugim katastrofama.

Po završetku vježbe odgojitelji su uz pomoć vatrogasaca izveli vježbovno gašenje požara zapaljive tekućine pomoću ručnih vatrogasnih aparata što je djeci bilo posebno uzbudljivo.
Jako nam je bilo lijepo s vatrogascima i puno im hvala na vremenu koje su proveli s nama da nam približe posao vatrogasca i njegovu nemjerljivu važnost.

Kako je bilo pogledajte u našoj galeriji fotografija. 

Pripremila  Mirjana Petrović

Specijalist zaštite na radu