Trenutno pregledavate Uskrsno vrijeme i obicaji u skupini Sovice

Uskrsno vrijeme i obicaji u skupini Sovice

Koji su tradicijski običaji  vremena pred Uskrs? Što je Cvjetnica? Kako obojati pisanice na tradicijski način u ljusci luka? Na ova pitanja su kroz igru, aktivnosti, priče, stihove i istraživanje Sovice tražile odgovore. Djevojčice su svojom kreativnošću izradile košaru za Zeku, a on nam je u nju stavio čokoladna jaja. Uz pjesmu  i pokret dijelili smo ih jedni drugima. Zanimljiva nam je bila i nova igra “Na vrh brda jaje mrda” u kojoj smo pokazivali svoju preciznost, strpljivost i natjecateljski duh. U izradi pisanica, čestitki, košarica, vunenih pilića i zečića, svoj doprinos su nam dali i roditelji koji su nas opskrbljivali raznim sredstvima i materijalima. Marlina mama Kim se rado družila s nama, a kako kaže: “Ponešto i naučila od nas”. Svaka pisanica je bila nekome namijenjena, jer: “Ovo se jaje iz ljubavi daje.”