Trenutno pregledavate Uskrsni simboli – koje svatko voli

Uskrsni simboli – koje svatko voli

Da je jaje simbol novoga života znaju i djeca odgojne skupine Bipsići objekta Maslačak, koji su ususret Uskrsu jaja obojili na tradicijski način – ljuskom luka. Da bi bila što sjajnija namazali su ih uljem. Krug je simbol zajedništva te su tako u krugu plesali vesele tradicijske plesove uz pjevanje pobratimi i posestrimi “Ovo se jaje iz ljubavi daje”. A blagdanski stol ne bi bio potpun da na njemu nema uskrsne pletenice koju su zajedno s tetama zamjesili, a koja je simbol zajedništva, sreće, ljubavi i blagostanja svake obitelji. Ukrašavanje grančica stiglo je iz njemačke tradicije, ali su je svi radi prihvatili te su se i Bipsići potrudili svoje grančice ukrasiti šarenim pisanicama, a doma će ponijeti košarice pune pisanica ukrašene na razne načine.

uskrsne aktivnosti1 uskrsne aktivnosti2 uskrsne aktivnosti3 uskrsne aktivnosti4 uskrsne aktivnosti5 uskrsne aktivnosti6 uskrsne aktivnosti7 uskrsne aktivnosti8 uskrsne aktivnosti9 uskrsne aktivnosti10 uskrsne aktivnosti11