Trenutno pregledavate Uskrsne aktivnosti u skupini “Tratinčice”

Uskrsne aktivnosti u skupini “Tratinčice”

Blagdani su dio iskustva i odrastanja svakog djeteta. Vrtić njeguje i potiče blagdansko okruženje i ozračje kroz koje djeca zadovoljavaju svoje potrebe. Svaki blagdan ima svoj smisao i poruku. Obogaćivanje tim porukama svakodnevno djetetovo iskustvo u vrtićkim  skupinama i u obitelji pridonosi kvalitetnom odrastanju svakog djeteta. Naša vrtićka skupina uživa u pričama kojima potičemo govorno-jezične vještine koje su izrazito važne u školskom razdoblju koje nam se svakim danom sve više primiče. Kroz priče i igrokaze obogaćujemo dječji vokabular te ih potičemo na maštu i kreativnost. Priče nastojimo dočarati likovnim izražavanjem putem kojih djeca iskazuju svoj doživljaj priče. Glazbene aktivnosti dio su svakodnevice te se kroz njih potiče glazbena dramatizacija i stvaranje ritma. Promatramo promjene u prirodi te ih bilježimo i uočavamo svakodnevne razlike. Provodimo aktivnosti putem kojih vježbamo finu motoriku, likovnu estetiku, razvijamo kreativnost i maštu, potičemo djecu na samostalan rad.

Priče- Uskrsni zečić, Uskrsno jutro, Priča o Uskrsnom zecu

Glazbene aktivnosti- Proljetno kolo, Zeko pleše, Zvončić

Likovne aktivnosti- Izrada košarica, Koka i jaja (čestitka za Uskrs), Ukrašavanje pisanica kroz različite tehnike, Izrada pilića, Nizanje perlica u obliku jaja, Sretan Uskrs plakat

Predpisačke aktivnosti- Čestitka sretan Uskrs

Stolno-manipulativne aktivnosti- Proljetno kolo

Veliko hvala roditeljima koji su sudjelovali u sakupljanju materijala za proljetno-uskrsne aktivnosti.

Bezuh Kristina, mag. praesc. educ. 

 Brkašić Ivana, odgojitelj 

 Sekulić Andrea, odgojitelj