Trenutno pregledavate Uskrsne aktivnosti u skupini “Tratinčice”

Uskrsne aktivnosti u skupini “Tratinčice”

Blagdani su dio iskustva i odrastanja svakog djeteta. Vrtić njeguje i potiče blagdansko okruženje i ozračje kroz koje djeca zadovoljavaju svoje potrebe. Svaki blagdan ima svoj smisao i poruku. Obogaćivanje tim porukama svakodnevno djetetovo iskustvo u vrtićkim  skupinama i u obitelji pridonosi kvalitetnom odrastanju svakog djeteta. Naša vrtićka skupina uživa u pričama kojima potičemo govorno-jezične vještine koje su izrazito važne u školskom razdoblju koje nam se svakim danom sve više primiče. Kroz priče i igrokaze obogaćujemo dječji vokabular te ih potičemo na maštu i kreativnost. Priče nastojimo dočarati likovnim izražavanjem putem kojih djeca iskazuju svoj doživljaj priče. Glazbene aktivnosti dio su svakodnevice te se kroz njih potiče glazbena dramatizacija i stvaranje ritma. Promatramo promjene u prirodi te ih bilježimo i uočavamo svakodnevne razlike. Provodimo aktivnosti putem kojih vježbamo finu motoriku, likovnu estetiku, razvijamo kreativnost i maštu, potičemo djecu na samostalan rad.

Priče- Uskrsni zečić, Uskrsno jutro, Priča o Uskrsnom zecu

Glazbene aktivnosti- Proljetno kolo, Zeko pleše, Zvončić

Likovne aktivnosti- Izrada košarica, Koka i jaja (čestitka za Uskrs), Ukrašavanje pisanica kroz različite tehnike, Izrada pilića, Nizanje perlica u obliku jaja, Sretan Uskrs plakat

Predpisačke aktivnosti- Čestitka sretan Uskrs

Stolno-manipulativne aktivnosti- Proljetno kolo

Veliko hvala roditeljima koji su sudjelovali u sakupljanju materijala za proljetno-uskrsne aktivnosti.

Image 67511809
Image 67224065
Image 67212545
Image 67197953 (1)
Image 67192065
Image 67181057
Image 67165441
Image 67158785
Image 67133953
Image 6483441
Image 67212545

Bezuh Kristina, mag. praesc. educ. 

 Brkašić Ivana, odgojitelj 

 Sekulić Andrea, odgojitelj