Trenutno pregledavate U Maslačku održan seminar za volontere

U Maslačku održan seminar za volontere

Seminar za volontere održan je u Dječjem vrtiću Sisak Novi u ponedjeljak, 22. veljače 2016. godine. Sudjelovali su, osim djelatnika i volontera Vrtića, predstavnici gradskih ustanova i trgovačkih društava te članovi udruga. Predavanje o važnosti volontiranja održala je predsjednica Agencije lokalne demokracije Sisak Paula Raužan, a potom je ravnateljica DV Sisak Novi Ljubica Ivšić prezentirala operativni plan radova djelatnika, suradnika i volontera DV Sisak Novi u 2016. godini. Tako je već za početak travnja najavila veliko uređenje svih objekata DV Sisak Novi koje će uključivati u objektu Maslačak: premještanje i uređivanje arhiva, završno čišćenje podruma, uređenje tavanskih prostorija te u suradnji s grafiterima dovršetak fasade na objektu Radost.

Nakon toga slijedit će priprema za veliku Zelenu čistku koja će se održati 23. travnja 2016. godine. Zelena čistka održat će se u suradnji s Gradskom tržnicom Sisak, a planirana je zajednička akcija uređenja tržnice u Capragu. Uredit će se i okoliš svih objekata (cvjetni nasadi, čišćenje kanala oko vrtića, priprema terena za postavljanje poučne staze na relaciji jezerce – tržnica u Capragu). Također je u planu u 2016. godini pošumljavanje prostora oko objekta Tratinčica koje će se odvijati u okviru projekta „Od sjemenke do drveta“.

seminar1 seminar2 seminar3 seminar4 seminar5 seminar6 seminar7 seminar8