Trenutno pregledavate Tjedan zdravlja u vrtiću

Tjedan zdravlja u vrtiću

Dječji vrtić Sisak Novi proslavio je Tjedan zdravlja 6. do 9. travnja 2021. u organizaciji Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo, u sklopu projekta Živjeti zdravo. Tjedan Zdravlja je obilježen u svim odgojno-obrazovnim skupinama brojnim aktivnostima usmjerenih razvijanju svijesti o pravilnoj brizi za zdravlje od najranije dobi.

Djeca su u Tjednu zdravlja sa svojim odgojiteljicama zanimljivim tjelesnim aktivnostima „Uskočili u Utorak“.  „Super zdravu Srijedu“ i ujedno Svjetski dan zdravlja proslavili su proučavanjem i pobližim upoznavanjem zdrave prehrane kroz pripremanje voćnih salata, zdravih sokova i izrađivanjem  piramide zdrave prehrane.
Prigodnim aktivnostima su „Čuvali čistu vodu u Četvrtak“.  Istraživali su vodu, razgovarali o važnosti vode za zdravlje i život.
U petak su opuštajućim aktivnostima „Probdjeli pospani Petak“ naglašavajući kako je odmor vrlo bitan za naše tijelo i zdravlje.