Trenutno pregledavate Svjetski dan Sunca

Svjetski dan Sunca

Odgojiteljice objekta “Sunce” organizirale su aktivnosti povodom obilježavanja Svjetskog dana Sunca. Unutar odgojno obrazovnih skupina Svjetski dan Sunca obilježen je uz aktivnosti koje su prilagođene dobi skupine. Aktivnosti koje  su se provodile bile  su priče o Suncu, razgovor o važnosti i štetnosti Sunca, likovne aktivnosti slikanja temperom, otisak dlana te rezanje i lijepljenje papira u boji. Tijekom boravka na otvorenom djeci su ponuđene likovne aktivnosti, ples uz glazbu,  tjelesne aktivnosti, pozdrav Suncu uz pjesmicu “Sunce” te piknik u travi. 

Izjave djece:

Liam: “Sunce nam daje svjetlost, da nema sunca bio bi mrak”

Tena: “Da nema sunca ne bi bilo ni cvijeća jer bi uvenulo”

Filip: “Sunce je štetno ako smo previše na suncu moramo otići u hlad”

Ivo: “Kada sunce jako grije trebamo se namazati kremom za sunčanje”

Pripremile odgojiteljice odgojno obrazovnih skupina: “Pandice”, “Točkice”, “Zvončići” i “Ježići”.