Trenutno pregledavate Svjetski dan Roma proslavljen i u Dječjem vrtiću Sisak Novi

Svjetski dan Roma proslavljen i u Dječjem vrtiću Sisak Novi

Svjetski dan Roma i ove godine je svečano obilježen u Dječjem vrtiću Sisak Novi. Za djecu romske populacije iz predškolske skupine Zmajići i polaznike objekta Maslačak pripremljen je bogat kulturno umjetnički program. Uz ritmove romske glazbe zaplesale su članice KUD “Tradicija” iz Capraških poljana, a pridružula im se i publika. Potom je uprizorena predstava “Ledena kućica” koju su izvele odgajateljice iz dramske skupine Dječjeg vrtića Sisak Novi “Mačke naopačke”. Proslavu su svojim dolaskom uveličali saborski zastupnik Veljko Kajtazi i gradonačelnica Kristina Ikić Baniček.

Nakon svečanog programa održan je sastanak ravnateljice Ljubice Ivšić, gradonačelnice Kristine Ikić Baniček te saborskog zastupnika Veljka Kajtazija. Dogovoreno je da će saborski zastupnik Veljko Kajtazi pomoći u osiguravanju sredstava za romske prevoditelje (naknada prevoditeljima, školovanje prevoditelja koji nemaju završen 4. razred srednje škole). U godišnjem planu i programu Dječjeg vrtića Sisak Novi za razliku od prethodnih godina ravnateljica Ljubica Ivšić najavljuje upis sve predškolske djece u romskom naselju Capraške poljane u redovite skupine od 1. rujna 2017. godine, što znači da će djeca sa svojim vršnjacima pohađati redoviti program.

dan roma1 dan roma2 dan roma3 dan roma4 dan roma5 dan roma6 dan roma7 dan roma8 dan roma9 dan roma10dan roma11dan roma12dan roma13dan roma14dan roma15dan roma16dan roma17dan roma18dan roma19