Trenutno pregledavate Svjetski dan pčela u „Gumbićima“

Svjetski dan pčela u „Gumbićima“

Gumbići su Svjetski dan pčela (20.05.) obilježili kroz cijeli tjedan raznim aktivnostima, igrama, pričama i istraživanjem. Kroz priče, razgovor, enciklopedije, slikovnice upoznali su se s pčelama, prisjetili se svega što o njima znaju i saznali puno novih informacija. S veseljem su istraživali pčele u enciklopedijama i u prirodi. Uz pomoć kalendara cvatnje biljaka i cvijeća istražili smo koje biljke privlače pčele i kada cvatu, a zatim smo ih i potražili na našem igralištu. Proučili smo i usporedili saće osa i pčela, istražili miris i teksturu voska te usporedili svijeće od pčelinjeg i parafinskog voska. Bojali su i crtali pčele, slikali (otiskivali) saće folijom sa zračnim jastučićima i temperom, crtali ih i bojali grafitnim olovkama i  pastelama. Djeca su izradila svoju košnicu i u nju pincetama stavljali ”pelud” iz cvijeta. Slagali su puzzle „Pčelica Maja“ i saće od HexActly kocki. Igrali smo i društvenu igru „Pomozi pčelici donijeti med u košnicu“.

Naše aktivnosti i igru možete pogledati u pripremljenoj galeriji.

Odgojiteljice skupine Gumbići