Sudionici Sisačke šarene inkluzije posjetili Slavonski Brod

U petak, 20. svibnja Grad Sisak je organizirao studjsko putovanje u Slavonski Brod u okviru projekta Sisačka šarena inkluzija u kojem aktivno sudjeluje i DV Sisak Novi. U okviru ovog putovanja posjetili smo gradsku upravu Grada Slavnskog Broda, Osnovnu školu Huge Badalića i romsko naselje kako bi razmjenili iskustva u provođenju projekata čiji je cilj uključivanje djece romske naconalne manjine i drugih ranjivih skupina u osnovnu školu te im osigurati kvalitetno obrazovanje, a time i ravnopravno sudjelovanje u životu zajednice. U studijskom putovanju su sudjelovali osim voditeljice projekta i romski koordinatori, predstavnica Obiteljskog centra, učiteljice iz Područne škole Hrastelnica, učiteljice iz Osnovne škole “Braća Bobetko”s pedagoginjom, odgajateljice iz Djecjeg vrtica Sisak Stari i Sisak Novi te roditelji i predškolci iz Capraških poljana.

inkluzija3 inkluzija4 inkluzija6 inkluzija8 inkluzija14 inkluzija16 inkluzija17 inkluzija19 inkluzija20inkluzija1