Trenutno pregledavate Sovice s veseljem ulaze u blagdansko vrijeme

Sovice s veseljem ulaze u blagdansko vrijeme

Počelo je radosno vrijeme, a “Sovice” uživaju u svakom danu. Zajedništvo, pomaganje, suradnja, razgovor o novim spoznajama pomaže nam u našem stvaraĺaštvu. Svaki tjedan zajednički palimo svijećice na adventskom vjenčiću, pričamo o dobrim djelima, pomaganju, imenima… Pričamo priče i stihove o Svetom Nikoli,  pjevamo mu, a od prirodnina gradimo njegovu šumu. Za njegove darove ukrasili smo veliku čizmu (i on nas se sjetio i obradovao nas lijepim darovima). Na blagdan sv. Barbare u vodu smo stavili Barbarinu grančicu (grančicu forzicije), i posijali prvu pšenicu. Pratit ćemo njihov rast i cvjetanje. Po našoj tradiciji, ako procvjetaju i izrastu biti ćemo zdravi i uspješni cijelu godinu.
Uživali smo  i u predstavi “U šumi svetog Nikole” koju su izvele odgajateljice glumačke skupine.
Veselimo se daljnjim aktivnostima ususret Božiču!