Skupina “Listići” – Radujemo se jeseni

Jesen je lijepa i bogata kako plodovima i plodinama, tako i igrama i aktivnostima. Naša skupina ͵͵Listićiʹʹ je uživala u pričama, pjesmama, igrama, tjelesnim i glazbenim aktivnostima, i šetnjama. Pričali smo priče ͵͵Gusjenica zelenicaʹʹ i ͵͵Jabukaʹʹ te smo crtali i igrali se. U tjednu djeteta razgovarali smo o pravima i važnosti prava djeteta: ͵͵Moje ime jeʹʹ (igra u krugu, slušamo drugoga), ͵͵Volim jestiʹʹ (crtanje olovkom ͵͵To sam jaʹʹ i ͵͵Što volim jestiʹʹ – izjave djece) i ͵͵Moje tijeloʹʹ (crtanje na velikom papiru). Veliku jabuku od papira ljepili smo s papirićima u boji, te smo koristili i pastele kako bi bili što kreativniji. Slikali smo s mnogo boja i košaricu s jabukama. Oformili smo jesenski kutić s mnoštvo plodova za istraživanje u čemu su nam pomogli roditelji. Imali smo našu čarobnu vrećicu gdje smo po opipu prepoznavali kukuruz, kesten, češer, jabuku, tikvu i orah. U igrama na otvorenom igrali smo se igre ͵͵Medo i djecaʹʹ kao i plesali tradicijske igre ͵͵Sjedi ježo u oranjuʹʹ (igra u lišću) i ͵͵Sedam godin’ okoloʹʹ. Trčali smo i natjecali se ͵͵Tko će prije donijeti košaricu s tikvomʹʹ. Kušali smo kestene i sudjelovali smo na našoj kestenijadi. Pozdrav od ͵͵Listićaʹʹ i od odgojiteljica Branke i Verice!
1
6
16
17
8
4
11
9
3
7
5