Trenutno pregledavate Skupina “Leptirići” u posjeti Muzeju neandertalaca u Krapini

Skupina “Leptirići” u posjeti Muzeju neandertalaca u Krapini

Projekt “Kamen” djecu iz skupine “Leptirići” je doveo do novih spoznaja, Tako su listajući razni slikovni materijal doznali da su prapraljudi živjeli u kamenoj spilji. Kopajući zemlju pronalazili su kosti, tragove stopala, fosile, a sve je to kako su “Leptirići” tvrdili bilo od praljudi – neandretalaca.  Kako bismo se uvjerili u istinitost odlučili smo se posjetititi Muzej neandretalaca u Krapini. Prvo smo vidjeli kratki film o životu prvih ljudi da bi nas naša vodičica Anita provela  kroz povijest stvaranja svijeta, razvoju čovjeka od položaja majmuna do danas, upoznala s radom istraživača Krambergera. Imali smo prigodu vidjeti mnoštvo pravih fosila, a  oduševljenje je bilo na  višem nivou kada smo ugledali kosture dinosaura i reptila. “Leptirići” su sa strpljivošću, pristojnim ponašanjem, a nadasve zanimljivim pitanjima sudjelovali u razgledavanju muzeja. Vratili smo se u naš vrtić puni dojmova i odgovora na naše nedoumice i pitanja, a slikovnica o Krapinku koju smo kupili, biti će nam poticaj  za listanje, traženje novih izazova, te isto bolju međusobnu komunikaciju.

Pripremile odgojiteljice skupine  “Leptirići” Marina, Mirjana i Ivanka