Sisačka šarena inkluzija: Zmajići i Tigrići obilježili Svjetski dan romskog jezika

Povodom obilježavanja Svjetskog dana romskog jezika, djeca iz skupina Zmajići i Tigrići posjetili su Dječji odjel Narodne knjižnice i čitaonice Vlado Gotovac u okviru projekta Sisačka šarena inkluzija. Aktivnost je osmišljena s ciljem edukacije o važnosti ranog čitanja djeci, edukacija o romskim narječjima te njegovanje jezika nacionalnih manjina. Djeca su također sudjelovala u izradi slikovnice Sisačka šarena priča. Mališani su podijeljeni u skupine, a svaka skupina je napisala 5 rečenica slikopriče o određenoj temi na hrvatskom ili romskom jeziku.  Osim polaznika predškole DV Sisak Novi sudjelovala su i djeca iz predškole Hrastelnica i DV Sisak Stari.

ssi-knjiznica1 ssi-knjiznica2 ssi-knjiznica3 ssi-knjiznica4 ssi-knjiznica5 ssi-knjiznica6 ssi-knjiznica7 ssi-knjiznica8