Trenutno pregledavate Sisačka šarena inkluzija: Nakon posjeta knjižnici organiziran paraolimpijski sportski dan u Maslačku

Sisačka šarena inkluzija: Nakon posjeta knjižnici organiziran paraolimpijski sportski dan u Maslačku

Pod motom „Zajedno možemo sve“ protekla je rujanska aktivnost projekta Sisačka šarena inkluzija u kojem aktivno sudjeluje i Dječji vrtić Sisak Novi. Djeca iz odgojnih skupina Lavići i Zmajići (romska populacija), zajedno su s prijateljima iz Dječjeg vrtića Sisak Stari posjetili Narodnu knjižnicu i čitaonicu Vlado Gotovac u Capragu gdje im je pripremljena topla dobrodošlica. Djelatnice knjižnice su na vrlo zabavan i edukativan način naučili djecu da nije loše biti različit, a u tome im je pomogla slikovnica. Na kraju su se svi počastili slatkišima i uputili na igralište objekta Maslačak gdje su sportskim aktivnostima obilježili paraolimpijski sportski dan. Penjali su se po drvenoj klupi, igrali nogomet i košarku, gađali koš sjedeći na stolici, vozili loptice u tačkama, hodali na drvenim „štulama“… Naglasak paraolimpijskog dana bio je na upoznavanju djece sa izjednačenim šansama i mogućnostima osoba s teškoćama.

inkluzija1 inkluzija2 inkluzija3 inkluzija4 inkluzija5 inkluzija6 inkluzija7 inkluzija8 inkluzija9 inkluzija10 inkluzija11 inkluzija12