Trenutno pregledavate Scenska lutka u skupini “Leptirići”

Scenska lutka u skupini “Leptirići”

Igra je temeljna dječja aktivnost uz koju djeca razvijaju sve svoje sposobnosti. Scenska lutka u igri djece je igračka koja živi, jer joj posuđujemo glas i pokret. Pokrenuti je možemo rukom, koncem ili štapom.

Ljubav prema scenskoj lutki razvijamo od najranijih dana dječjeg života. Njome s djetetom uspostavljamo prvi kontakt, komuniciramo, unosimo emocije, omogućavamo djetetu iznošenje svojih razmišljanja, spoznaja, njome dijete izražava svoj bogatiji i intimniji doživljaj svijeta. Koristeći lutku u igri, dijete bogati svoj rječnik, uspostavlja kontakt s drugima, oslobađa se svojih strahova, lutka ga potiče na samostalnost
,iznošenje svojih misli i želja, pozitivno djeluje na ponašanje i pažnju, samodisciplinu.
Leptirići rado koriste lutke u svojoj igri, spontano, kao poticaj za neku igru, kao odgovor na neku priču, samostalno, u paru ili skupini. S lutkom komuniciraju, dogovaraju se, plešu, vježbaju, putuju. Ona im je zamišljeni prijatelj kojemu je sve dozvoljeno, ali najviše od svega da ih razveseli i nasmije.
 
 
 
 
 
 
 

Odgajateljice Ivanka Idžaković i Marina Fiket