Trenutno pregledavate Predstava “U susret Suncu”

Predstava “U susret Suncu”

Uz svakodnevne aktivnosti kojima odgojitelji potiču djecu na očuvanje okoliša, na sam Dan planete Zemlje već tradicionalno sve skupine svoja saznanja aktualiziraju u aktivnostima čišćenja neposrednog okoliša (sobe, dvorišta).

Edukativnom predstavom “Ususret Suncu” , članice dramske skupine našeg vrtića su obilježile Dan planete Zemlje i približile djeci objekata “Radost” i “Maslačak” važnost uočavanja i rješavanja razvrstavanja raznog otpada koji guši svijet oko nas .

Zabavna priča o djevojčici Eki koja traži put do “Planetarnog vijeća” u kojem sjede jako pametne glave koje znaju kako spasiti našu Zemlju od zagađenog zraka, zagađenih voda, razbacanog smeća koje bacaju neodgovorni ljudi. Na putu traži pomoć životinja koje se također zbog svega ne osjećaju dobro i rado se pridružuju djevojčici u potrazi za rješenjem koje im može dati Planetarno vijeće. 

Na zbunjujućem putu ih sprječava čudovište Zagađenko, jer on uživa u neredu i smradu oko sebe. Čini razne trikove, no zajedništvo i sloga djevojčice i životinja ipak pobjeđuje i svi dolaze do cilja, gdje dobiju uputu kako baš zajedništvom mogu očistiti i spasiti našu Zemlju te svi krenu u akciju i konačno se pojavljuje trava, sunce, cvijeće. Njihovo zajedništvo ipak pokoleba Zagađenka, jer se osjeti usamljeno i posramljeno, te ga primaju u svoje društvo.