Trenutno pregledavate Povodom Svjetskog dana svjesnosti o autizmu

Povodom Svjetskog dana svjesnosti o autizmu

Na Svjetski dan svjesnosti o autizmu prepoznajemo i slavimo prava osoba s autizmom.

Glavna skupština UN-a je 18. prosinca 2007. odabrala 2. travnja za obilježavanje Svjetskog dana svjesnosti o autizmu čime želi skrenuti pozornosti javnosti diljem svijeta o ovom složenom poremećaju koji je sve prisutniji u našem društvu.

Ove se godine, zbog pandemije izazvane kornavirusom, Svjetski dan neće kako je uobičajeno obilježiti puštanjem plavih balona, već s porukom – ostanimo svi u kućama kako bismo zaustavili ovaj virus i što prije se vratili normalnom životu.

Preporučamo vam:

posjetite novu platformu za savjetovanje i edukaciju roditelja o autizmu – https://sveoautizmu.com/

pogledajte crtić o autizmu – https://youtu.be/qpzNoRLHIMw

Nadamo se da će vam koristiti!

Držite se, sigurno nije lako.

Pripremile: Darija Marić Jengić, edukacijska rehabilitatorica i Marija Šćetko, pedagoginja