Trenutno pregledavate Povodom Majčinog dana – Kako se može štedjeti mama?

Povodom Majčinog dana – Kako se može štedjeti mama?

Mislite li da je mama zaslužila,pored svog rođendana, samo još jedan dan u cijelog godini kada bi je se posebno morali sjetiti? Odgovor je, naravno, ne. Mama nam treba svaki dan…i kad smo sretni i kad smo tužni, kad napravimo nešto dobro ili kad napravimo nešto krivo,kada nešto super znamo ili kad u nešto nismo sigurni… Ipak, postoji jedan dan u godini koji je posebno posvećen svim mamama i zove se Majčin dan. Svojoj mami svaki dan pokazujte koliko je volite, a za Majčin dan ipak učinite nešto posebno i iznenadite ju. Uz pomoć svojih ukućana izradite i ukrasite okvir za slike od drvenih štapića, kartona, slamčica…, a iz albuma izvadite neke najdraže slike ili nešto nacrtajte i stavite u napravljeni okvir.
Majčin1
Majčin2
Majčin3

Najmanje sitnice vašu mamu sigurno čine sretnom, od lijepe riječi, zagrljaja pa do male pomoći u bilo čemu. Evo jedne prigodne pjesmice za to…

KAKO SE MOŽE ŠTEDJETI MAMA?

Kad igraš se, igraš
pa sam igračke spremiš,
ti svoju mamu, zapravo, štediš.
Kad se sam počešljaš,
sam umiješ lice,
ti štediš mamine jutarnje živce.
I kad za školu(vrtić)
sam spremaš stvari
ti svoju mamu štediš ustvari.
Kad cipele i hlače
čuvaš od blata,
ti mami uštediš dva dobra sata.
Kad knjige i torbu
držiš u redu,
ti mami uštediš plaću jednu.
Jedino za mamu
ljubav ne štedi
jer ljubav davati
jedino vrijedi.

Enes Kišević

Pripremile : Daria R.Š. i Martina S.,odgojiteljice skupine „Dobre osice“.