Trenutno pregledavate Povodom dana planeta Zemlje 22.04. – recikliramo stare novine

Povodom dana planeta Zemlje 22.04. – recikliramo stare novine

Budimo prijatelji šume, suprotstavimo se svemu što vodi njenom uništavanju i istovremeno učinimo sve za njenu obnovu.

Pokušajmo zajedno reciklirati stare novine

Nakon što prikupimo dovoljnu količinu „crno-bijelih“ novina, potrgamo ih na male komadiće i potopimo u vodi; tako namočene gnječimo rukom ili miksamo mikserom i ostavimo preko noći kako bi se „odmorile“; slijedeći dan ih vadimo, cijedimo i u malim grudicama slažemo na mrežu formirajući sloj novog papira; nakon što se dobro posuši, skinemo ga s mreže, uzmemo temperu i kist i oslikavanje može početi.

 

 

 

 

 

Svojom aktivnošću mijenjajte stvari nabolje!

      Pripremila: Tihana Barać, odgajateljica skupine „Malci“