Trenutno pregledavate POTICANJE RAZVOJA LIKOVNOSTI I KREATIVNOSTI U DV SISAK NOVI

POTICANJE RAZVOJA LIKOVNOSTI I KREATIVNOSTI U DV SISAK NOVI

U našem vrtiću započeo je ciklus radionica za odgojitelje Poticanje kreativnog izričaja kod djece. U utorak 24.10.2023.održana je prva u nizu od tri likovne radionice s temom slikarstvo i akcijsko slikarstvo. Vodile su je odgojiteljice Koraljka A. Selanac, Ivana Sertić i Marija Matijašević. Cilj ovih radionica je proširiti i produbiti znanja o važnosti likovnog i kreativnog razvoja djece te kako likovna sredstva i materijale učiniti djeci što zanimljivijim i privlačnijim.
Zašto smo se odlučili za ovu temu radionica? Jer kroz likovne aktivnosti djeca razvijaju finu i grubu motoriku, koordinaciju, ravnotežu, suradnju, kritičko mišljenje, zajedničko stvaranje, jer djeca izražavaju unutarnje doživljaje i osjećaje i što je najvažnije stvaramo preduvjete za bolje snalaženje u društvu, lakšu komunikaciju s okolinom te izražavanje vlastitih stavova i uvjerenja bez straha od osuđivanja.
Iskustva sa radionice možete pogledati u fotogaleriji.

Lk3
Lk2
Lk1
Lk9
Lk8
Lk7
Lk6
Lk4
Lk12
Lk11
Lk10