Trenutno pregledavate Pomoć djece skupine „Dobre osice“ obitelji Orlić

Pomoć djece skupine „Dobre osice“ obitelji Orlić

Hvale vrijednu akciju prikupljanja pomoći obitelji Orlić, koju je zadesila nesreća gubitka vlastitog doma na klizištu zemlje u Hrvatskoj Kostajnici i koja je sada smještena u Petrinji, organizirala su djeca Dječjeg vrtića Sisak Novi, iz objekta „Sunce“, skupine „Dobre osice“ zajedno s roditeljima i tetom Sandrom Kramarić.

Skupinu polaze djeca od 4 do 7 godina, ima ih 26, a njihova teta Sandra o akciji je kazala: „Oni su zajedno sa svojim roditeljima i odgojiteljicom Sandrom sakupili pomoć i to isključivo na inicijativu djece koja su sve to vidjela na vijestima i pokrenula prvo donoseći nekakve igračke, a onda smo proširili akciju. Prikupljena je odjeća, prvenstveno odjeća i obuća za djevojčicu i dječaka te dobi, prikupljena je i odjeća za odrasle, te hrana, igračke, nešto školskog pribora, te kućne potrepštine kao što su posteljina, ručnici, jastuci i neke stvari za domaćinstvo.“

Prikupljene stvari do Petrinje su prevezli prijatelji Mario Damjanović i Tihomir Kramarić, te su ih predali ovoj peteročlanoj obitelji u kojoj su roditelji Saća i Zemir, te djeca Kristina (16), Abdulah (9) i Alisa (2,5).

U ime obitelji zahvalila se Saća Orlić: „Mi se puno zahvaljujemo na ovome svemu, svaka pomoć nam je dobro došla i hvala Bogu opet imamo sve, a najbitnije nam je da su djeca dobro, da se druže i imaju nekakav svoj ritam u životu. Čovjek se privikava kako umije i mora, a sve ostalo će doći samo po sebi. Bitno mi je da su oni dobro, pošto su djeca doživjela traumu kakvu su doživjela, imali smo i malo psiholoških problema, ali sve u svemu sada je dobro. To su djeca i oni će to vremenom malo izgubiti iz vida.“

Tekst: Portal53