Trenutno pregledavate Pogled u budućnost Dobrih osica

Pogled u budućnost Dobrih osica

“Dovoljno mali da bi bili veliki” su baš danas bili vrtićanci skupine Dobre osice iz vrtića Sunce. U goste su nas “na svoj rođendan” rekla su djeca, pozvali učenici i profesori Srednje škole Viktorovac. Ponosni do neba jer su nas odlučili ugostiti u “velikoj” školi odvažili smo se na ovu avanturu. S obzirom da smo s našim roditeljima cijelu prošlu godinu radili projekt “Jednom tjedno zanimanje jedno”, danas smo išli upoznati školu gdje su se mnogi od njih školovali. Posjetili smo laboratorij budućih ljekarnika, kabinete medicinskih tehničara i sestara, veliki salon u kojem se obrazuju frizeri, kuhinju i salu u kojoj su nas ugostili budući kuhari i konobari i njihovi profesori. Naša “avantura” kako su je neki nazvali jer smo kao premali, pretvorila se u nezaboravno iskustvo djeci i odraslima koji su ih pratili. Prekrasan doček, predstava i plesna točka učenika bili su samo uvertira našeg druženja, iskustveno učenje kroz mnoge kabinete, uljepšavanje i degustacija u kuhinji… Završili su u doslovnom smislu vatreno. Za kraj profesor nam je pokazao kako se priprema flambirani ananas. Lijepo, poučno i slasno, posjet iznad svih naših očekivanja. Završili smo s hvala na druženju i doći ćemo vam opet.