Trenutno pregledavate Piši briši grafomotorika

Piši briši grafomotorika

Grafomotorika je sposobnost držanja olovke i pisanja tj. aktivnost u kojoj sudjeluje velik broj mišića ruke, šake i prstiju, kombinacija različitih vještina kao što su fina motorika šake, vizualna percepcija, koordinacija oko – ruka te glasovna sinteza i analiza. Sljedećim vježbama kroz igru potaknuti ćemo djecu na pisanje i crtanje i one su samo jedan od mnogo načina da to učinimo. Svoje listove za vježbu grafomotorike možemo nacrtati ili isprintati. Sve što nam je potrebno su primjeri vježbi koje smo isprintali (a koje možemo pronaći na internetu), markeri za bijelu ploču ili flomasteri, spužvica i jedna košuljica. Svoje listove možemo plastificirati ili jednostavno staviti ih u košuljicu te preko nj, odnosno po njoj pisati ono što nam je zadano na listovima. Kada smo gotovi sve možemo obrisati spužvicom i kada želimo ponovo pisati, crtati po košuljici.

 

Pripremila: Davorka Harcet, odgajateljica skupine “Gumbići”