Trenutno pregledavate Opuštanje putem disanja

Opuštanje putem disanja

Nakon živahnog razgibavanja ili igre tijekom dana možemo se i opuštati – putem disanja. Disanje nas prati cijeli život. Održava tjelesne funkcije i povezuje nas sa svime sto je važno. Ritam našeg disanja nije uvijek isti. Kada smo uznemireni, dišemo brze, a kada smo prestrašeni, kao da nam se dah zaustavi. To se događa podsvjesno. Pomoću vježbi disanja možemo potaknuti osjećaj za pravilno disanje, a djeca će naučiti DUBOKO-MIRNO-OPUŠTENO DISATI. Svatko će naći svoj odgovarajući ritam. Krenimo.

PUHANJE BALONA

Zamisli da je  tvoj trbuh balon. Legni na leđa i polako izdahni sav zrak na usta. Zatim duboko i polako udahni na NOS i primijeti kako se tvoj balon povećava. Lagano izdahni također na NOS i primijeti kako se tvoj balon smanjuje. Ponovi još nekoliko puta i tako svaki dan.

    DIŠITE, UŽIVAJTE I NARAVNO #OSTANIDOMA☺

Pripremila: Nora Hodak, odgajateljica skupine “Gumbići”