Trenutno pregledavate Obilježen Svjetski dan životinja u suradnji s Udrugom Patronus

Obilježen Svjetski dan životinja u suradnji s Udrugom Patronus

Svjetski dan zaštite životinja DV Sisak Novi obilježio je u subotu, 29 .rujna, na Šetnici Slave Striegla. Program je zajednički organiziran u suradnji s Udrugom za zaštitu životinja Patronus Sisak, NKČ Vlado Gotovac, Sklonište za životinje i Javna ustanova za upravljanje zaštićenim prirodnim vrijednostima SMŽ, a uz pokroviteljstvo Grada Siska.
Pod motom „I njima je zima“ najmlađi stanovnici našeg grada izrađivali su kućice za ptice i mačke (od drveta i recikliranog materijala) uz edukativno predavanje djelatnika Javne ustanove za upravljanje zaštićenim prirodnim vrijednostima SMŽ. Nakon toga uprizorena je predstava „Paunaš“ u izvedbi Mak teatara iz Zagreba. Na kraju programa održana je revija udomljenih pasa. Ovom akcijom DV Sisak Novi ujedno je i obilježio Eko dan vrtića.