Obilježavanje Međunarodnog dana žena i djevojčica u znanosti

Povodom obilježavanja Međunarodnog dana žena i djevojčica u znanosti u posjet predškolarcima iz skupina “Zvjezdice”, “Zmajići”, “Bumbari”, “Pilići” i “Mrvice” došle su znanstvenice s Metalurškog fakulteta u Sisku, doc. dr. sc. Ivana Ivanić i asisitentica Lorena Mrkobrada mag. ing. met.

Znanstvenice su provele edukativnu i interaktivnu radionicu kojom su djeca obogatila spoznaje o znanosti, osobito kemiji te samoj profesiji znanstvenice. Tko je znanstvenica, kako izgleda i čime se bavi?

Djeca su imala priliku sudjelovati u izvođenju različitih kemijskih pokusa, proučavanju pomoću mikroskopa, u igrama sastavljanja i rastavljanja atoma i molekula te upoznavanju s različitim vrstama metala.

Takvo iskustvo za sve nas male i velike, bilo je izuzetno zanimljivo i poučno. 

A11
A14
A13
A12
A10
A9
A8
A16
A15
A18
A20
A19
A1
A
A6
A5
A17