Trenutno pregledavate “Noć knjige” na Suncu

“Noć knjige” na Suncu

U manifestaciji povodom obilježavanja “Noći knjige” sudjelovala su djeca svih odgojnih skupina. Tijekom nekoliko dana provodile su se različite aktivnosti prilagođene dobi djece. Djeca su imala priliku kroz slikovnice “Roboti”, “Zbrka u Robotogradu” i “Puž u neobičnom gradu” na zanimljiv način upoznati pojam robota i njegove funkcije, te su to povezali sa vlastitim iskustvom. Djeca iz skupine “Pandice” izrađivala su robote kombiniranom likovnom tehnikom, Lego duplo kockama i neoblikovanim materijalom, dok su djeca iz skupina “Točkice”, “Zvončići” i “Ježići” istraživala osnove programiranja Blue Bot robota, te izrađivala robote od različitog  neoblikovanog materijala i trajnih didaktičkih materijala (Lego kocke, konstruktor, magneti). Ovogodišnju “Noć knjige” na  objektu “Sunce” zaokružili smo zajedničkim gledanjem animiranih filmova robotske tematike pod nazivom “Tata Pelenko – Štrumpfovi” i “Ben i Holi –  igračka robot”. Projekcija se odvijala u dvorani na velikom platnu a nakon toga je uslijedio “robotski” ples uz prikladnu glazbu. Bilo nam je zabavno i jedva čekamo novu “Noć knjige”! Veliki pozdrav od malih i velikih knjigoljubaca sa  objekta “Sunce”!
 Pripremile odgajateljice skupina “Pandice”, “Točkice”, “Zvončići” i “Ježići”