Na sjednici Eko odbora predstavljen projekt “Jedimo odgovorno”

Sjednica Eko odbora održana je u srijedu, 2. studenoga u dvorani objekta Maslačak. Na samom početku ravnateljica Ljubica Ivšić upoznala je članove Eko odbora s nadolazećim eko aktivnostima. Udruga Lijepa naša organizira u Dječjem vrtiću Sisak Novi seminar za koordinatore projekta “Veliki lov na biljke”, 11. studenoga 2016. godine. U okviru seminara biti će otvorena poučna staza u suradnji sa Šumarskim fakultetom. Nakon obraćanja ravnateljice, zdravstvena voditeljica Vlasta Ferčić prezentirala je projekt “Jedimo odgovorno”. Odgovorno konzumiranje hrane predstavlja svjestan izbor hrane uzevši u obzir zaštitu okoliša, političke, socijalne, kulturne i ekonomske aspekte naših odluka, koje su u skladu s temeljnim i stvarnim potrebama, s malim ili nikakvim utjecajem na planet, a pozitivnim utjecajem na poboljšanje kvalitete života pojedinca i društva u cijelini. Projekt je financiran od strane Europske unije i provodi se u 55 Eko-škola u RH na svim razinama odgojno obrazovnog sustava. Realizacijom programa djeca će pokušati odgovoriti na 6 osnovnih pitanja na koje projekt traži odgovore: Što jedem? Odakle dolazi hrana koju jedem? Kako je proizvedena hrana koju jedam? Koliko hrane pojedem? Koliko hrane bacim? Kakav je globalni utjecaj hrane koju jedem? U potrazi za odgovorima na ova pitanja djeci će pomoći glavni lik projekta hrčak Filip, koji pronalazi novo dobro mjesto gdje bi živjela njegova obitelj. Također je osnovan pododbor, odnosno tim ljudi koji će biti zaduženi za provođenje projekta.Članovi tima: Vlasta Ferčić, Ljubica Ivšić, Mira Krnjaić, Nora Hodak, Ana Marija Ovas, Koraljka Antić Selanac, Marina Fiket, Tihana Barać, Sandra Kramarić, Margareta Škofljanac i Sanja Blažević. Projekt će biti realiziran u pedagoškoj godini 2016./2017. kroz 7 koraka do odgovorne prehrane.

eko-odbor1 eko-odbor2 eko-odbor3 eko-odbor4