Trenutno pregledavate Mjesec knjige u skupini Sovice

Mjesec knjige u skupini Sovice

Djeca skupine „Sovice“ vole i rado listaju slikovnice, enciklopedije, slušaju priče i bajke, izmišljaju svoje priče, uživljavaju se u likove. Svoju maštu kreativno izražavaju kroz manipuliranje lutkama, slikanjem, crtanjem, glumom. Tako je bilo i u ovom mjesecu. Kako bismo uživali u slušanju bajki, pobrinula se između ostalog i Frankova mama Ana. Bajku o Pepeljugi, ispričala je na vrlo zanimljiv način uz mnoštvo poticaja (dvorci, krune, mačevi i štitovi), koje su izradili Franko i njegova sestra Tara, ali i same „Sovice“. Koristeći maštu, svi su bili prinčevi i princeze, dobili titule za hrabrost, ljubav, dobrotu, neustrašivost, a čarobna cipelica odgovarala je samo našoj Ani. Uz glazbu svi su mogli zaplesati na dvorskom balu. Kako bi potaknula dječje govorno stvaralaštvo mama Ana ih je potaknula na igru “Ispričaj priču”, gdje su opet Franko i Tara nacrtali razne likove, a djeca su po njima pričala priču. Uz mnoštvo smijeha i pokreta, zaigrali su i igru “Crvena kraljica 1,2,3”. U sklopu ovih aktivnosti „Sovice“ su još izrađivale svoje slikovnice, natjecali se u nošenju knjige na glavi, glumili, pričali i prepričavali. Sve ovo ih osnažuje u pripremi za školu, jača pozitivnu sliku o sebi, razvija zajedništvo, kreativnost i mogućnost svekolikog izražavanja.   Pripremila odgojiteljica Ivanka I.
20231118 182826
20231118 182638
20231116 084947
20231116 092447
20231118 182010