Trenutno pregledavate Mali znanstvenici skupine “Zvjezdice” stvaraju prirodne “EKO” boje

Mali znanstvenici skupine “Zvjezdice” stvaraju prirodne “EKO” boje

Dječak Leon podijelio je s nama jedno novo iskustvo. Ispričao nam je kako je za Uskrs s tatom bojao pisanice pomoću maslačka i trave. To nam se učinilo vrlo zanimljivo pa smo se dogovorili da i sami pokušamo stvoriti prirodne boje.

Krenuli smo u sakupljanje maslačaka i trave u dvorištu vrtića i istraživali od čega sve još možemo izraditi prirodne boje.

Slijedilo je sakupljanje materijala i pomagala te proces stvaranja. Rezali smo, ribali, blendali, miješali s vodom, pohranili u staklenke i nakon kratkog perioda mirovanja procijedili dobivene boje.

Proces stvaranja boja istraživali smo svim osjetilima, proučavali teksture boja i dobivene nijanse. Rezultat procesa zabilježili smo izradom plakata “Paleta naših prirodnih boja” i kreativnim likovnim izražavanjem na platnu.

 

Boj16
Boj4
Boj3
Boj2
Boj8
Boj6
Boj9
Boj11
Boj10
Boj7
Boj20
Boj19
Boj13
Boj12
Boj18
Boj22
Boj21
Boj5
Boj15
Boj14
Boj13
Boj17