Trenutno pregledavate Mali vatrogasci – tradicionalne igre na Suncu

Mali vatrogasci – tradicionalne igre na Suncu

Tradicionalno tijekom svibnja djeca vrtića Sunce “Mjesec zaštite od požara” obilježavaju aktivnostima i igrama vezanim za zaštitu od požara. Slikovnice, slikopriče, ali i edukacijski materijali dostupni su svima, ali ono najvažnije, svake godine ispočetka podsjetimo se kako se zaštiti i koje su opasnosti koje nam prijete. Ove godine edukacijski dio proveli smo kroz istraživačke aktivnosti i igru, a najveseliji dio bile su igre s vodom i “brentačama” kojima smo održali pravo malo vatrogasno natjecanje. Veliki interes djeca su pokazala i za Kviz znanja “Vatrogasnih pet na pet” u kojem su pokazali zavidno znanje za svoj uzrast, o vatrogascima, protupožarnoj zaštiti i poznavanju vatrogasne opreme. Društvene igre na temu vatrogasaca, memory, Vatrogasni čovječe ne ljuti se, puzzle i još nekolicina drugih igara na raspolaganju su tijekom cijelog mjeseca djeci i roditeljima našeg vrtića, a ako želite i vi zaigrati, možete nam se pridružiti u vrtiću Sunce, najvatrogasnijem vrtiću u gradu, koji ima i svoju malu “Vatrogasnu olimpijadu”.