Trenutno pregledavate Mali folkloraši Tratinčice na svom prvom nastupu

Mali folkloraši Tratinčice na svom prvom nastupu

Folklorna skupina vrtića Tratinčica, koja broji dvadeset i šest članova, na ovogodišnjem Božićnom sajmu u našem gradu imala je svoj prvi nastup. U protekla dva mjeseca, uz stručno vodstvo svojih voditeljica Mateje i Ivanke, vrijedno su upijala znanja o folklornoj baštini, pjesmama, plesovima, ali i tradicijskim običajima našeg naroda. Tako su za ovaj nastup uvježbali prigodne pjesme s pokretima: “Kapijo”, “Srebrna kola”, “Grizlica”, “Sveti Niko”, a za kraj kao božićnu čestitku otpjevali su  pjesmicu “Narodi nam se kralj nebeski”, uz koju su tradicijskim igračkama dočarali igru kojom su se igrali naši stariji, a koje su i danas dragi rekviziti u dječjim rukama i stvaralaštvu. Za svoju izvedbu od svojih roditelja i ostalih prisutnih dobili su veliki pljesak.
SRETAN BOZIĆ  I NOVA GODINA!