Trenutno pregledavate “Ledena kucica” – mala scenska igra djece skupine “Sovice” za prijatelje iz vrtića

“Ledena kucica” – mala scenska igra djece skupine “Sovice” za prijatelje iz vrtića

Kako nam dolazi proljeće? Koji cvjetići prvi niču iz zemlje? Što rade životinje? Na ova su pitanja djeca iz skupine “Sovice” pokušala odgovoriti kroz ovu priču. I ne samo o proljeću, bila je ovo priča o vrlo važnom događaju u šumi gdje je lukava lija dolaskom proljeća ostala bez svoje ledene kućice pa na prevaru uselila u zekinu, a njega otjerala. Zeko je nije mogao vratiti sam. Kako je to i u stvarnom životu, tako su i ovdje zeki pomagali šumski prijatelji (jež, medo, vuk), jedan pas iz sela i pjetlić koji je na kraju otjerao liju i vratio zeki kuću. Bio je ovo dobar spoj dječjeg kreativnog likovnog, govornog, scenskog i glazbenog izričaja (sami su izabrali uloge, nacrtali likove, govorno izrazili, na kraju zapjevali).
Po reakcijama gledatelja,dobili smo dojam da su svi uživali!