Trenutno pregledavate Kreativne igre za djecu i roditelje

Kreativne igre za djecu i roditelje

Malo kazalište – mobili

Potrebno: kutija za cipele, olovke u boji ili flomasteri, karton ili deblji papir, ljepilo, malo konca ili vune. Pravilo – nacrtati po želji ili na neku temu crtež npr. proljeće. Zajedno zalijepiti kao mobile u kutiju, te ispričati priču. Neka bude sto veselije, bogatiti dječji rječnik novim riječima.

Kućica za lutke

Potrebno: kutija za cipele, može i veća. Razne male kutijice, obojane ili obložene kolaž papirom ili tkaninom (koje mogu biti krevetići, stol, stolci, ormarići…) Zajedničkom kreativnošću djece i roditelja, uz dobru volju, veselje, dogovor, minimalno vrijeme za roditelje a djeci dugotrajna igračka i zanimacija.

Miš-maš, što mi daš?

Potrebno: razne sličice (npr. proljetnog cvijeća, životinja, predmeta, zanimanja). Zadatak: jednu po jednu sakrivenu sličicu okrenuti da svi vide, opisati ju sa što više detalja (boju, namjenu, veličinu, povezanost s nečime i sl.) – razvijamo govor, strpljivost, čekanje na red.

“I mi…”

Pravilo: igru može igrati neograničen broj igrača. Brojalicom određeni igrač započinje igru s nekom riječju: npr. “Bio sam u šumi”. Svi ponove “I mi.” “Vidio sam lava”, “I mi”. “Imao je rogove”, “I mi”… I tako redom. Igra je zabavna, potiče na izmišljanje sto smješnijih riječi, potiče strpljivost i čekanje na red, i sl.

 

Pripremila: Ivanka Idžaković, odgajateljica, skupina „Leptirići“