Trenutno pregledavate KORONAVIRUS – KNJIŽICE ZA OBITELJI

KORONAVIRUS – KNJIŽICE ZA OBITELJI

Dragi roditelji, kako se povećava količina informacija o COVID-19 virusu koje djeca svakodnevno čuju u svom okruženju tako je i uloga odraslih osoba, prvenstveno roditelja, sve veća u pomaganju djeci da shvate što slušaju na način koji je iskren i smanjuje tjeskobu.

Prenosimo i objavljujemo knjižice različitih autora. Nadamo se da će vam biti korisne i inspirativne u razgovoru s djecom o situaciji u kojoj se nalazimo.

Priča dr. Dr. Shu-Chen Jenny Yen, u formi ilustriranog razgovora roditelja i djeteta,  govori o nesigurnostima i opasnostima povezanim s virusom, načinima kako smanjiti rizike i kako djeca mogu pomoći djelima dobrote. NEŠTO SE JAKO ČUDNO DOGODILO U MOJEM GRADU

“Drage obitelji i dragi odgajatelji diljem svijeta, napisala sam ovu kratku knjigu kako bih podržala našu djecu, mlađu od 7 godina, u vezi sa COVID-19. Ova je knjiga poziv obitelji da razgovaraju o čitavom rasponu emocija koje proizlaze iz trenutne situacije. Važno je istaknuti da ova knjiga nije izvor znanstvenih informacija, već alat koji se temelji na fantaziji. Moja preporuka je da ovaj materijal ispišete kako bi djeca mogla crtati na njemu. Zapamtite da se emocije prorađuju igrom koja se ponavlja i pričama koje se čitaju više puta. Podijelite COVIBOOK i pomozite u ublažavanju dječje tjeskobe. S ljubavlju, Manuela Molina – autorica” COVIBOOK

Preporučamo vam i knjižicu koju su kreirali stručnjaci Edukacijsko-rehabilitacijskog kutka “Mali vrtuljak” iz Zagreba SOCIJALNA PRIČA ZA DJECU O KORONAVIRUSU