Trenutno pregledavate Kapljice su obilježile Svjetski dan voda koji je ujedno i rođendan skupine

Kapljice su obilježile Svjetski dan voda koji je ujedno i rođendan skupine

Djeca jasličke skupine Kapljice već drugi tjedan slušaju priče i pjesmice o vodi. Pričamo zašto nam je voda važna, uz popratne foto materijale i slikovnice. Glumimo uz štapne i ginjol lutke priče ” Vesele kapljice” i “Od kud su stigle kapljice”. Djeca istražuju, miješaju vodu s temperom i tušem, likovno se izražavaju, slikaju, oslikavaju. Crtaju na papirnatim maramicama, zatim koristeći vodu i kapaljke gledaju kako voda spaja boje čineći u konačnici šarenog leptira. Htjeli smo u sve ovo uključiti i roditelje radi kvalitetnije i čvršće veze obitelji i vrtića. Predložili smo im da se sa svojim djetetom kod kuće razvesele uz izradu nečeg po njhovoj želji, ali na temu kapljica. Roditelji i djeca su prijedlog prihvatili s oduševljenjem. Sretan nam rođendan Kapljice! Odgojiteljice Ivana i Štefica