Trenutno pregledavate Kako očuvati zube zdravima – skupina “Sovice”

Kako očuvati zube zdravima – skupina “Sovice”

Djecu iz skupine Sovice posjetila je Frankova mama, ali u novoj ulozi. Naime, mama Ana je dentalni asistent, a kako je upoznata sa svim događanjima u skupini, primijetila je da se djeca često “hvale” na ispadanje mliječnih zubića. Zato im je ona pripremila bogat slikovni materijal (koja hrana je zdrava, a koja ne za zubiće, kako izgledaju zdravi i bolesni zubići, što sve mora imati stomatolog da bi liječio zube..).
Uz sve ovo mama Ana nam je donijela i kompletan pribor, odjeću i razne materijale za igru u našem centru stomatologa.
Svi su veselo s njom sudjelovali u demonstriranju pravilnog pranja zuba, postavljali zanimljiva pitanja, odgovarali mudrim odgovorima. Za aktivnost smo koristili i slikovnice “Gric i Grec”, “Kako je Zubić mišić upoznao Zubić vilu,” “Moje dobro jutro”, te mnoštvo slikovnog materijala i knjiga o zdravlju. Dan nam je protekao veselo i ugodno, a ujedno smo spoznali
kako još bolje unaprijediti brigu o svome zdravlju.
Hvala mami Ani.
Sovice i odgojiteljice Matea i Ivanka