Trenutno pregledavate Jezične igre za predškolce i one malo mlađe

Jezične igre za predškolce i one malo mlađe

NA SLOVO, NA SLOVO

Zajedno odaberite jedan glas/slovo abecede. Pokušajte se sjetiti što više riječi koje počinju tim glasom. Izrezujte stvari iz promotivnih letaka, časopisa koje počinju zadanim glasom; izradite abecedu. Crtajte stvari, životinje na zadani glas.

SLUŠAJ I OTKRIJ NEOBIČNO

„Stol je na juhi.“

„ Cvijet leti oko leptira.“

„More plovi lađom.“

„ Nebo leti zrakoplovom.“

„ Svanula je noć.“

„Riba laje.“

„Pas mijauče.“

„Nebo je žuto.“

Dijete sluša, otkriva što je neobično, izokrenuto ili netočno, a onda pokuša ispravno izgovoriti rečenicu.

SUPROTNOSTI

Kaži suprotno.

dan-noć

vruće-hladno

veliko-malo

teško-lagano

polagano-brzo

POČETNI I ZAVRŠNI GLAS

Uzmite nešto iz prostora u kojem boravite i potaknite dijete da to imenuje (npr. auto, slikovnica, lutka, lopta, kocka) . Nakon što imenuje pitajte ga kojim glasom počinje ta riječ. Nakon toga neka prepozna i imenuje završni glas u riječi.

 

Pripremila: Željka Devčić, odgajateljica, skupina “Jurići”