Trenutno pregledavate Izlet u Minipolis – “Leptirići”

Izlet u Minipolis – “Leptirići”

Igra je sastavni dio života svakog djeteta. Da dječja mašta može svašta, dokazali su svojim izletom u veliki centar igara MiniPolis u Zagrebu, djeca iz skupine Leptirići. Nakon zanimljivog puta autobusom iz kojeg smo promatrali prirodne ljepote naše domovine, razgovarali i pjevali poznate pjesme, toplo smo dočekani od strane domaćina. Osvježeni sokom, krenuli smo u svijet mašte U trenu smo putovali avionom, tramvajem, gasili požare, liječili bolesne životinje, bili medicinske sestre, porađali bebe, bili majstori, trgovci, frizeri, vrtlari, novinari, kuhari…Uz stručno vodstvo naših domaćina malo smo eksperimentirali,  radili vulkane), te  se učili biti odgovorni u prometu. Na ovaj način smo bolje spoznali zakonitosti pojedinih zanimanja, alate i sredstva potrebna za obavljanje  raznih zadaća, te opasnosti i načine kako ih spriječiti. Nakon ukusnog obroka, iako umorni, djeca su dugo međusobno izmjenjivala svoja zapažanja i doživljaje, a u vrtiću sami pokrenuli igre vezane uz boravak u igraonici. Odgojiteljice Marina i Ivanka