Trenutno pregledavate Ideje za igru za razvoj fine motorike, pamćenja i koncentracije

Ideje za igru za razvoj fine motorike, pamćenja i koncentracije

Igre koje pomažu djeci da razviju finu motoriku i vizualnu memoriju ne moraju uvijek biti povezane s papirom, olovkom ili računalom. Predstavljam vam dvije ideje za igranje unutar kuće ili na mjestu na kojem trebate skratiti vrijeme sa svojim djetetom.

Igra slijepog miša s predmetima
 
Potreban pribor: kutija i mali predmeti iz kućanstva
– stavite u kutiju nekoliko predmeta (npr. žlica, olovka, novčić, čaša itd.)
– kutiju stavite pred dijete koje ima povezane oči
– dijete vadi stvari iz kutije i pomoću opipa određuje koji predmet drži u ruci
 
Napomena: Ukoliko dijete ne voli povez na očima i čini ga nesigurnim, na kutiji možete izrezati bočni otvor i prekriti ga krpom. U tom slučaju dijete će gurnuti ruku u kutiju i pokušati pogoditi o kojem se predmetu radi, prije nego ga izvadi iz kutije.
 
Sjene na zidu
 
Potreban je: prazan papir, osvijetljeni zid i puno mašte
– zabavna i kreativna igra, koju dodatno možemo obogatiti izmišljanjem novih likova i priča vezanih uz njih

Pripremila: Ivona Davidović Tolušić, odgajateljica skupine Zmajići