Trenutno pregledavate Europski tjedan mobilnosti u Dječjem vrtiću „ Tratinčica“

Europski tjedan mobilnosti u Dječjem vrtiću „ Tratinčica“

U sklopu Europskog tjedna mobilnosti, koji se obilježava od 16. do 22. rujna, u dvorani Dječjeg vrtića „Tratinčica“ provedena je edukacija djece o ponašanju u prometu pod stručnim vodstvom ( i uz pomoć) predstavnika Autokluba Sisak i policijskih službenika Policijske uprave sisačko moslavačke.
U uvodnom dijelu policijski službenici su djeci iz skupina: „ Žabice“,“ Zvjezdice“,“Jagodice“ i „Ribice“ na njima prihvatljiv način pojasnili prometna pravila i propise koji se odnose na sudjelovanje biciklista u prometu, nakon čega je održano natjecanje u sigurnoj vožnji biciklom u kojemu su sudjelovala sva djeca starijih skupina dok su naše male „Ribice“ sudjelovale kao pješaci. Djelatnici Autokluba Sisak uručili su poklone svim sudionicima, posebno naglasivši djeci da vlastitim primjerom i ponašanjem ukazuju na važnost prometne kulture i pravilnog ponašanja u prometu te pokazuju toleranciju prema svim sudionicima u prometu.