Trenutno pregledavate Edukativan i zabavan Međunarodni dan bijelog štapa u skupinama Balončići i Pčelice

Edukativan i zabavan Međunarodni dan bijelog štapa u skupinama Balončići i Pčelice

Međunarodni dan bijelog štapa obilježava se svakog 15. listopada od 1964. godine, kada je Lyndon Johnson, tadašnji predsjednik Sjedinjenih Američkih Država, taj dan proglasio Danom bijelog štapa. Osim što je prometni zaštitni znak slijepih u sve gušćem prometu, bijeli štap slijepima omogućuje samostalno kretanje na poznatom terenu. Kako bi se upoznali s raznim pomagalima kojima se koriste slijepe i slabovidne osobe, odgojiteljica Marija Kobetić iz skupine Balončići pozvala je u vrtić jednu posebnu gošću. Slabovidna osoba Nada Mikulić provela je jutro s djecom iz skupina Pčelice i Balončići. Bilo je puno pjesme i razgovora, a djeca su se upoznala s mnogim situacijama s kojima se svakodnevno susreću slabovidne osobe. Na kraju druženja ravnateljica Ljubica Ivšić uručila je Nadi cvijeće i zahvalnicu.