Trenutno pregledavate Edukacija o sigurnom kretanju djece u prometu

Edukacija o sigurnom kretanju djece u prometu

Prometni odgoj i obrazovanje djece u poznavanju prometnih propisa, jedan je od prioriteta u edukaciji djece već od najranije dobi. Budući se djeca ubrajaju u skupinu najugroženijih sudionika u prometu, cilj nam je bio pripremiti mališane za samostalno sudjelovanje u prometu.

Policijski službenici za prometnu preventivu posjetili su Dječji vrtić Sisak Novi i održali edukaciju o sigurnom sudjelovanju u prometu. Djeca su učila o pravilnom kretanju pješaka u prometu (pješačkim stazama ili lijevom stranom ceste ako nema staza), prelazak pješaka preko ceste na pješačkim prijelazima i prelazak preko ceste na neoznačenim pješačkim prijelazima, te značenje prometnih znakova, korištenje reflektirajućeg prsluka ili reflektirajućih predmeta na odjeći ili na školskoj torbi.

Nakon teorijskog djela edukacije uslijedio je i praktični dio zajedničke šetnje ulicama u zoni vrtića, kako bi djeca što bolje usvojila prometna pravila.

Pogledajte našu galeriju slika.

Pripremila: Mirjana Petrović